Knjiga "U kakvog Boga ljudi danas vjeruju odnosno ne vjeruju"

Utorak, 31 Siječanj 2023 |

U kakvog Boga ljudi danas vjeruju odnosno ne vjeruju? naslov je knjige koja je nedavno izašla iz tiska u nizu Biblioteka Diacovensia (Studije 39).

Tražeći odgovor na pitanje navedeno u naslovu Knjige na 365 stranica svoj su doprinos ovoj knjizi dali 17 autora/ica kroz 15 autorskih ili suautorskih članaka iz perspektive Svetog Pisma, filozofije, teologije i psihologije. Knjigu su priredili doc. dr. sc. Josip Bošnjaković i doc. dr. sc. Drago Jerebic, a Knjiga je također prošla i kroz međunarodnu recenziju. Članci u knjizi su pisani na hrvatskom (8 članaka), slovenskom (4 članka) i engleskom (3 članka) jeziku. Uključuje doprinose priznatih stručnjaka iz različitih zemalja (Slovenija, Hrvatska, SAD) te potiče interdisciplinarnost. U predgovoru Knjige urednici knjige ističu kako dijalog povezuje, no pretpostavlja otvorenost, govor, šutnju, pitanja, neslaganja, rasuđivanja, spremnost saslušati drugoga, te uopće i nakanu čuti i razumijevati drugoga. Potom, nastavljaju urednici, uključuje najmanje dvije strane, u slučaju ove Knjige teologiju i psihologiju, zatim vještu sestru u dijalogu, komunikaciju, potom filozofiju i na poseban način pisani dijalog Boga i čovjeka, odnosno Bibliju. Dijalogizirajući u dobrohotnosti, čitatelje ove Knjige želi se obogatiti raznim znanostima kako bi sve više otkrivali ljepotu Boga koji govori čovjeku današnjice. Knjiga je vrlo dragocjen znanstveni doprinos pitanju U kakvog Boga ljudi danas vjeruju te čitatelju daje lepezu mogućih odgovora, pobuđujući pak i nova pitanja. Knjigu je moguće nabaviti po cijeni od 12,00 Eura na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Đakovu.