Višemjesečni pristup bazama elektroničkih izvora uglednih svjetskih akademskih nakladnika

Srijeda, 24 Kolovoz 2016 |

Poštovani korisnici, preko IP adrese u sklopu nacionalne licence do kraja 2016. godine omogućen je pristup bazama elektroničkih izvora JSTOR, BioOne CompleteRSC GoldIOPscienceCambridge Journals Online, Springer eJournals i Nature Complete.

JSTOR
JSTOR (Journal Storage) je digitalna baza akademskih izvora utemeljena 1995. godine koja sadržava digitalizirane arhivske brojeve časopisa od 1923. godine, tekuće brojeve časopisa, e-knjige i primarne izvore više od 900 izdavača. Pruža uvid u cjelovite tekstove članaka 2000 časopisa iz 50 znanstvenih područja.

BioOne Complete
BioOne Complete je baza elektroničkih izvora nakladnika BioOne koja okuplja 190 online naslova iz područja biologije, ekologije i znanosti o okolišu. Ova vrijedna zbirka znanstvenih izvora donosi najnovije podatke i saznanja iz niza danas bitnih tema, uključujući klimatske promjene, ekologiju, očuvanje biološke raznolikosti i upravljanje prirodnim izvorima.

RSC Gold
Baza elektroničkih izvora RSC Gold nakladnika Royal Society of Chemistry (RSC) omogućuje uvid u najnovija istraživanja na području kemije kroz pristup 40 međunarodnih znanstvenih časopisa te više od 1300 e-knjiga i baza podataka.

Royal Society of Chemistry je akademsko društvo i neprofitna organizacija s tradicijom okupljanja vodećih svjetskih kemičara duljom od 170 godina. Trenutačno broji više od 51 000 članova, a mreža njezinih podružnica rasprostranjena je širom svijeta.

IOPscience
IOPscience pruža pristup više od 70 uglednih znanstvenih časopisa te više od 430 000 akademskih članaka iz područja fizike, medicinske i biološke fizike, matematike, kemije, astronomije i astrofizike. Baza također sadrži cjelokupnu arhivu od više od 300 000 znanstvenih članaka objavljenih od 1874. godine.

Izvori dostupni na ovoj platformi izdanja su nakladnika IOP Publishing, koji djeluje u sklopu britanskoga Instituta za fiziku. Povijest Instituta dulja je od 140 godina, a njegova međunarodna mreža danas broji više od 50 000 članova.

Cambridge Journals Online
Cambridge Journals Online je portal znanstvenih časopisa koji sadrži znanstveno-istraživačke članke iz više od 270 časopisa nakladnika Cambridge University Press.

Cambridge University Press (CUP) je britanska najstarija sveučilišna nakladnička kuća čiji korijeni sežu u 1534. godinu. Djeluje kao nakladnički ogranak Sveučilišta u Cambridgeu, a izdaje više od 50 000 naslova, uključujući više od 300 znanstvenih časopisa, monografije, referentnu literaturu, udžbenike i priručnike, i to iz područja humanističkih i društvenih znanosti, medicine, inženjerstva, tehnologije, podučavanja i učenja engleskoga jezika, te različita prosvjetna izdanja.

Springer eJournals i Nature Complete
Springer eJournals je platforma nakladnika Springer International Publishing AG koja pruža pristup više od 2500 znanstvenih časopisa iz društvenih i humanističkih znanosti, prirodnih i tehničkih znanosti te medicine.

Springer International Publishing AG vodeći je svjetski akademski nakladnik s tradicijom poslovanja duljom od 170 godina čija izdavačka djelatnost, osim znanstvenih časopisa, uključuje još i monografije, priručnike, referentnu literaturu, biografije i zbornike.

U elektroničkoj zbirci znanstvenih časopisa Nature Complete sadržano je više od 90 naslova iz područja prirodnih znanosti nakladnika Nature Publishing Group (NPG), čija su izdanja pretežno iz područja prirodnih i primijenjenih znanosti te kliničke medicine.

Springer International Publishing AG i Nature Publishing Group (NPG) dio su poslovne skupine Springer Nature.