Studentski kutak

Oktet KBF-a "Sursum corda" u Makedoniji

Utorak, 26 Travanj 2016 |

Oktet „Sursum corda“ KBF-a u Đakovu boravio je u Makedoniji od 22. – 25.4.2016., gdje je održao prvi samostalni koncert u sklopu proslave 20. obljetnice postojanja Hrvatske zajednice u Makedoniji.

Koncert naziva „Mysterium Paschale“ održan je 23. travnja 2016. godine u katoličkoj katedrali „Presvetog srca Isusova“ u Skopju, pod vodstvom dirigenta Emanuela Matesa, studenta četvrte godine KBF-a u Đakovu. Program koncerta bio je biblijsko – meditativnog karaktera, s ciljem prikazivanja Kristove muke, smrti i uskrsnuća. Za svaki navedeni misterij pročitano je prigodno čitanje, zatim bi uslijedile pjesme koje je pjevao Oktet.

24.travnja 2016. bilo je prigodno obilježavanje dvadeset godina postojanja zajednice Hrvata u Makedoniji, gdje su članovi Okteta bili gosti. Između ostaloga, članovi Okteta gostovali su u jutarnjem programu Makedonske radiotelevizije gdje su imali priliku govoriti, o ideji osnivanja okteta Sursum corda pri KBF-u, s najavom za sljedeća događanja i gostovanja.

Osim koncerta, članovi Okteta imali su prigodu razgledati Skopje i okolicu, upoznati makedonsku kulturu.

Za ugodan boravak Okteta u Makedoniji pobrinula se zajednica Hrvata u Makedoniji, na čelu s predsjednikom Nenadom Živkovićem, a odgovorna za projekt bila je Ena Abjanić. Ovim putem, Oktet želi zahvaliti Zajednici Hrvata u Makedoniji na pozivu.

Zašto studirati na KBF-u u Đakovu?

Anita Lučić

Ana Puljić