Sveti Nikola na Katoličkom bogoslovnom fakultetu

Autor:  Utorak, 07 Prosinac 2021 |

6. 12. 2021. Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu, tradicionalno je posjetio sv. Nikola, zaštitnik djece, mladih, pomoraca i putnika.

Kostimografskom animacijom prodekanice za nastavnicu i studente, izv.prof.dr.sc. Suzane Vuletić, u pratnji sv. Nikole (Antonio Pekić), među anđeoskim pomoćnicima, našle su se Maria Dragomirović i Valentina Martinuš, a Krampusa je vrlo vjerodostojno, ponašajno uprizorio David Ferić.

Svojim šaljivim provaljivanjima na sat, otmicom studenata, zaposjedanjem profesora, obilaskom fakultetskih ureda, središnje nadbiskupijske i fakultetske knjižnice, studentskog doma, Biskupskog ordinarijata, Misijskog centra, Bogoslovnog sjemeništa te Strossmayerovog trga, značajno su uveselili brojne djelatnike, studente i prolaznike grada Đakova.

Tekst / Fotografija: Maria Dragomirović / Marija Hardi