PREDAVANJE O SINODALNOSTI

Autor:  Subota, 15 Siječanj 2022 |

22. prosinca 2021.  vlč. Pavao Mikuličić, biskupijski povjerenik za sinodalni put, je održao predavanje o sinodalnosti studentima 5. godine Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu u sklopu kolegija Sakramenti općenito.

U svom izlaganju rekao je kako papa Franjo naglašava da je put sinodalnosti onaj put koji Bog očekuje od Crkve trećeg tisućljeća. Sinodalnost, odnosno zajednički hod je ono što ostvaruje narav Crkve. Sinodalni put će trajati do 2023. godine i cilj je osluškivanje u zajedništvu svega Božjeg naroda ono što Duh Sveti govori Crkvi. Održavat će se na način ispitivanja vjernika o njihovu iskrenu mišljenju o stanju u Crkvi na svim razinama, od župe pa sve do opće Crkve. Nakon što se prikupe svi podatci i naprave se radni dokumenti, papa će izdati dokument o sinodalnosti koji će vrijediti za sve kršćane.

Tekst / Fotografija: Matea Miličić / Marija Hardi