Zapaljena prva adventska svijeća na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu

Autor:  Slađana Bradarić/Kristijan Japarić Ponedjeljak, 30 Studeni 2015 |

Početak Adventa na Katoličkom bogoslovnom fakultetu obilježen je molitvom i paljenjem prve adventske svijeće. Molitvu je predvodio Red. prof. dr. sc. Karlo Višaticki, profesor biblijske teologije. Profesor se u kratkoj homiliji osvrnuo na Lukino evanđelje stavivši naglasak na vječno pitanje: Kako prepoznati znakove? Luka nam na to kazuje: "Neka ne otvrdnu srca vaša." Stoga treba vječno pjevati i putovati, tj. truditi se i napredovati u dobru, kako na je to govorio Sveti Augustin. Svatko u ovoj pripravi za dolazak Sina Božjega treba raditi na sebi te prepoznati sve znakove Božje milosti, istaknuo je profesor Višaticki.