Proslava Svete Cecilije

Autor:  Suzana Vuletić Petak, 27 Studeni 2015 |

U četvrtak 26.studenog, mješoviti pjevački zbor Katoličkog bogoslovnog fakulteta i studentski zbor, Ruah, proslavili su sv. Ceciliju, zaštitnicu glazbenika i pjesnika. Proslava je upriličena svetom misom i klanjanjem u kojima na savršen način dolazi do izražaja glazbeno umijeće kojim se pridonosi ljepoti euharistijskog slavlja.

Svetu misu i klanjanje u studentskoj kapelici predvodio je profesor Grgo Grbešić, prodekan za financije i organizaciju poslovanja.

Nakon svete mise upriličeno je zajedničko veselo druženje kojem su nazočili dekan Katoličkog bogoslovnog fakulteta, izv.prof.dr.sc. Ivica Raguž; prodekanica za nastavu i studente, doc.dr.sc. Suzana Vuletić, profesorica dr.sc.s. Silvana Fužinato, maestro Vinko Sitarić i tajnik fakulteta, Petar Vidović.

„Sveta Cecilijo, koja si svojim životom i mučeništvom pjevala hvale Gospodnje, i koju Crkva časti kao zaštitnicu glazbe i pjevanja, pomozi nam svjedočiti našim glasom i zvukom naših instrumenata, onu radost srca koja nam dolazi od vršenja Božje volje, i iz ispravnog življenja našeg kršćanskog ideala.

Pomozi nam dostojno animirati svetu Liturgiju, iz koje izvire život Crkve, svjesni važnosti naše službe. Darujemo ti napore i radosti našeg rada, da bi ih ti položila u ruke Djevice Marije, kao skladnu pjesmu ljubavi za njezina Sina Isusa. Amen“.