Održan Erasmus+ INFO dan

Autor:  Antonija Pranjković Petak, 11 Ožujak 2016 |

U četvrtak, 10. ožujka, s početkom u 12.30 sati, za studente Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu, djelatnici Službe za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku održali su radionicu u sklopu Info dana o Erasmus+  programu mobilnosti u akademskoj godini 2016./2017.

Gospođa Martina Šuto studentima je predstavila program te naglasila nekoliko važnih točaka. Izdvojit ćemo najbitnije zbog onih koji su bili spriječeni sudjelovati. Svu natječajnu dokumentaciju potrebno je poslati elektroničkim putem i preporučenom poštom najkasnije s danom 18. ožujka. Sve važne upute dostupne su u dokumentu Upute za prijavu na natječaj i realizaciju mobilnosti koje svaki student treba pročitati. Važno je odabrati Sveučilište na koje student želi ići te je studentima predstavila, osim onih objavljenih na mrežnoj stranici Fakulteta, i dodatne međusveučilišne ugovore koji su sklopljeni na inicijativu drugih sastavnica Sveučilišta, a preko njih studenti i našega Fakulteta mogu sudjelovati, a to su MF Norwegian School of Theology Oslo, Norveška, zatim Albert-Ludwigs-Universität Freiburg, Njemačka te Karl Franzens Universität Graz, Austrija. Minimalni prag prolaska na natječaju je prikupljenih 16 bodova, a za studente koji u sklopu studijskog programa nemaju strani jezik bit će organizirana provjera znanja.

Odgovarajući na pitanja studenata susret je završio predstavljanjem konkretnih i praktičnih savjeta u realizaciji Erasmus studentske mobilnosti.

Sve informacije možete pronaći na poveznici: http://www.unios.hr/?g=5&i=179 ili http://www.djkbf.unios.hr/hr/mobilnost/studenti

Natječajnu dokumentaciju prije slanja na Sveučilište svakako možete donijeti na provjeru u Ured za kvalitetu.