Novi naslovi

Ivan Dodlek- Nenad Malović: Otisci suvremene kulture

Tekstovi sabrani u ovoj knjizi nastali su iz opažanja i promatranja, a onda i promišljanja kulturalnih pojava i promjena, a koje se eminentno tiču čovjeka.

Kultura označava sve ono što je poteklo od čovjekova duha, od najprimitivnijih (u značenju prvih) oruđa do najprofinjenijih umjetničkih djela. Naime, čovjekov duh se očituje u njegovu djelovanju, a to djelovanje, s jedne strane stoji pod utjecajem kulture, a s druge strane utječe na kulturu. Autori ovom knjigom uzroke i kontekst raznoraznih kulturalnih kriza suvremenog doba kritički iščitavaju kao otisak duhovne krize koja je pak prije svega odraz krize slobode, krize identiteta i time u konačnici moralne krize. Stoga su filozofska vrjednovanja iznesena u knjizi dobrodošli otisci zaboravljenih duhovnih uporišta i orijentira.

(Preuzeto s mrežnih stranica Kršćanske sadašnjosti: https://www.ks.hr/naslovnica/9104440-otisci-suvremene-kulture.html)