Novi naslovi

Sv. Toma Akvinski: O Gospodinovoj molitvi

Nakladnička kuća Tonimir iz Varaždinskih Toplica objavila je knjigu O Gospodinovoj molitvi. U njoj su sadržani prijevodi s latinskoga triju tekstova sv. Tome Akvinskoga: Razlaganje o Gospodinovoj molitvi, u kojem su pribilježene Svetčeve propovijeda kršćanskomu puku u Napulju tijekom korizmene obnove od 20. veljače do 1. ožujka 1273., i po jedan članak iz njegovih velikih teoloških sinteza: o odnosu Duhovih darova i prošnjâ Očenaša (iz 1255.) i o dvojbi je li sedam prošnja Gospodinove molitve prikladno raspoređeno (iz 1272.). Ovo klasično djelo iz katoličke duhovnosti objavljeno je na hrvatskom o 750. obljetnici nastanka, pokazuje njegovu trajnu valjanost, a važno je za cijelu Crkvu jer je ono nadahnulo saborske otce Tridentskoga sabora da zadnji, četvrti dio Rimskoga katekizma (1564.) posvete razlaganju molitve i Očenaša. Istu strukturu zadržali su i Katekizam Katoličke Crkve (1992.) i njegov Kompendij (2006.).

Tekstove je preveo, uvodom i objasnidbenim bilješkama popratio Petar Marija Radelj. Knjiga je ilustrirana u boji s deset djela europskih umjetnika iz XII., XIV., XV., XVI., XVII. i XIX. stoljeća i opremljena sa sedam kazala. Uvez je tvrdi, šivani, a opseg 141 stranica.

(Preuzeto s Portala  IKA: https://ika.hkm.hr/novosti/objavljena-knjiga-sv-tome-akvinskoga-o-gospodinovoj-molitvi / )