Novi naslovi

Lazaro Iriarte: Franjevački poziv. Sinteza ideala sv. Franje i sv. Klare

Ovo je druga knjiga Lázara Iriartea na hrvatskom jeziku. Nakon Povijesti franjevaštva, ova je vrlo važna za proučavanje franjevaštva u svijetu i u nas.

Gotovo se kroz svako od sedamnaest poglavlja knjige protežu velike evanđeoske, kristološke, ekleziološke i karizmatske franjevačke teme i sadržaji, tako zorno vidljivi u životu dvoje Asižana, kao što su: franjevački oblik nasljedovanja Krista; otajstvo Kristova života u Franjinoj i Klarinoj pobožnosti; Krist prisutan u svojoj Crkvi; siromaštvo i poniznost kao specifičan način franjevačkog nasljedovanja Isusa Krista; put jednostavnosti i poslušna ljubav; evanđeosko bratstvo koje se otvara svim ljudima; franjevački apostolat i misionarska prisutnost.

Knjiga je izašla kao suizdanje Hrvatske kapucinske provincije Sv. Leopolda Bogdana Mandića i Kršćanske sadašnjosti.