Novi naslovi

Katekizam Katoličke Crkve

U izdanju Hrvatske biskupske konferencije, a u nakladi Glasa Koncila, objavljeno je novo, dorađeno izdanje "Katekizma Katoličke Crkve".

Katekizam Katoličke Crkve donosi izlaganje vjere Crkve i katoličkog nauka kako ih nalazimo objavljene i posvjedočene u Svetome pismu, apostolskoj Predaji i crkvenom Učiteljstvu. On je valjano i zakonito sredstvo koje daje sigurne odgovore o katoličkoj vjeri, na koju se poziva u raspravama i u kojoj svaki vjernik treba tražiti odgovore na pitanja koja si tijekom sazrijevanja postavlja.

U Katekizmu su predstavljena četiri stupa katoličke vjere: ispovijest krsne vjere, sakramente vjere, život vjere i vjerničku molitvu. U njemu je, jednostavno, sadržan sav katolički nauk, a usmjeren je na produbljivanje poznavanja vjere, njezino dozrijevanje i ukorjenjivanje u život.

»Katekizam Katoličke Crkve ponuđen je svakom čovjeku koji nas pita za obrazloženje nade koja je u nama i koji žurno želi upoznati ono što vjeruje Katolička Crkva«, napisao je papa Ivan Pavao II. u apostolskoj konstituciji Fidei Depositum, kojom je javnosti predao Katekizam Katoličke Crkve priređenog nakon Drugog vatikanskog koncila