Novi naslovi

sveti Ignacije Loyolski: Načela duhovnosti. II. izdanje

Ova kapitalna knjiga, pravi biser zapadne duhovne misli, na jednom mjestu sabire temeljna djela i zapise sv. Ignacija Loyolskog, utemeljitelja isusovačkog reda.
Zahvaljujući trudu priređivača djela prof. dr. Vladimira Horvata, DI, hrvatski čitatelji će sad imati prilike pristupiti Ignacijevim temeljnim spisima sabranim na jednom mjestu, spisima kao što su Autobiografija (Hodočasnikovo pripovijedanje), Duhovne vježbe, Duhovni dnevnik, Konstitucije, zatim izboru iz njegovih pisma, te izboru njegovih misli – aforizama. Osim toga, u dodatku Ratio studiorum moći će se upoznati i s isusovačkim obrazovnim sustavom, koji je bio predložak za suvremenu europsku i općenito zapadnu sveučilišnu izobrazbu.