Novi naslovi

Mladen Labus: Filozofija i stvaralaštvo

Osnovna je intencija autora dati problematski prikaz pojma stvaralaštva, kako se promišlja u novijoj hrvatskoj filozofiji. Pritom je riječ o pokušaju kritičke interpretacije i su-mišljenja s nekim od najznačajnijih mislilaca koji su djelovali u krugu hrvatske filozofske kulture i dali joj osebujni pečat i ostavili značajan trag (Marijan Tkalčić, Danko Grlić, Ivan Focht, Gajo Petrović, Vanja Sutlić, Nikola Skledar, Esad Ćimić).  Njegov rad je inovativan i relevantan: temelji se kako na izvornim idejama u izgradnji filozofije stvaralaštva i analizi filozofskog pojma stvaralaštva tako i na istraživanju relevantnih hrvatskih filozofa.