Natječaj u pisanju eseja: "Tako slične, tako različite, tako europske."

Subota, 07 Veljača 2015 |

Poštovani studenti,

Glavna uprava za proširenje (DG ELARG) Europske komisije trenutno provodi paneuropski natječaj u pisanju eseja: "Tako slične, tako različite, tako europske" u svih 28 članica EU pa tako i u Hrvatskoj.

Natječaj je namijenjen mladima od 18 do 25 godinea iz 28 država članica i traj do 27. veljače 2015. (12 stai, CET).

Sudionici mogu pistai o jednoj od sljedećih tema (ili o objema):

• Kakva su vaša iskustva u proširenoj Europskoj uniji?
  • Kako se proširena Europska unija može suočiti s izazovima budućnosti?

Iz svake će države sudionice biti izabran po jedan pobjednik. Svi državni pobjednici bit će pozvani u trodnevni posjet Bruxellesu, a njihovi će radovi biti objavljeni na web-stranici Europske komisije te će ih objaviti vodeći medij u njihovim dražavama.

Dodatne informacije potražite na web stranici Glavne uprave za proširenje, na kojoj se nalazi i internetski obrazac za prijavu. Na njoj možete saznati više i o pravilima, uvjetima pristupa i kriterijima ocjenjivanja te načinu prijave.

Za sva dodatna pitanja, slobodno se obratite putem e-pošte: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.; ili telefona: +385 99 2789 027.

PRILOZI:

Više u ovoj kategoriji: Novi broj Diacovensije »