Novi naslovi

Uzvjerovah, zato besjedim (2 Kor 4,13) : zbornik u čast prof. dr. sc. Josipa Balobana povodom 70. godine života

Uzvjerovati Bogu događaj je srca, živoga susreta u duhu i umu. Iz ljudskoga srca zatim izlaze riječi koje su plod onoga što se u njemu nosi. Naslov ove knjige živopisno odražava duh Josipa Balobana kojega traj o i neporecivo u svemu nadahnjuje Isus iz Nazareta, a zatim i bogatstvo jezika koji odiše starinom, poštovanjem prema tradiciji i ukorijenjenost u katoličkom identitetu.

Uz Predgovor knjiga sadrži Uvodnu misao uz znanstvene radove pod naslovom I mi vjerujemo pa zato i besjedimo (2 Kor 4,13) te trideset i jedan znanstveni rad koji su podijeljeni u četiri tematske cjeline: Pastoralni razgovoriBiblijsko-dogmatska riječ, Crkva i društvo u dijalogu i Katehetsko-vjeronaučni navještaj. Na kraju Zbornika nalazi se Životopis (biografija) i Bibliografija prof. dr. sc. Josipa Balobana.