Novi naslovi

Josip Šimunović: Djelatna blizina: Sveti Josip - nadahnuće za pastoralno i katehetsko djelovanje u župnim zajednicama na području Republike Hrvatske

Poticaj za pisanje knjige autor je pronašao u Godini sv. Josipa koju je papa Franjo proglasio od 8. prosinca 2020. do 8. prosinca 2021. godine. Tako je, povodom 150. obljetnice posvećenja cijele Crkve sv. Josipu, u središte stavio svetca koji je odigrao veliku ulogu u životu Isusa i Marije, a kojega je Crkva uvijek smatrala velikim zaštitnikom i zagovornikom, pogotovo u teškoćama bilo kojega predznaka. Sv. Josip zaštitnik je i Republike Hrvatske, koja je istaknuta u podnaslovu knjige, jer se autor uz pomoć lika i djela sv. Josipa usredotočio na određene segmente pastoralnoga i katehetskoga djelovanja Crkve u Hrvatskoj. Sv. Josip neiscrpno je nadahnuće i poticaj za pastoralne i katehetske djelatnike, u planiranju i programiranju cjelokupnoga pastoralnoga i katehetskoga života župne zajednice.

(Preuzeto s portala Verbum: https://verbum.hr/djelatna-blizina )