Novi naslovi

Ivan Zlatousti: Dijalog o svećeništvu

Kršćanska literatura prošlih vremena, napose ona iz prvoga razdoblja kršćanstva, neiscrpna je riznica duhovnoga bogatstva i poticaja. Ovaj niz otačkih spisa nudi suvremenim duhovnim tražiteljima mogućnost da otkriju to autentično duhovno blago neprolazne vrijednosti. U vremenu nesigurnosti i poljuljanih vrijednosti spisi iz ove biblioteke predstavljaju čvrst temelj i siguran izvor. Upravo zato što je odbio biskupsku službu, Ivan Zlatousti potvrdio je koliko je cijenio svećeništvo, o kojem je napisao ovu briljantnu raspravu, prvu u patrističkom razdoblju. Osim što je ovo djelo svjedočanstvo o njegovoj osobnoj životnoj situaciji, vrlo je poticajno svakom čitatelju da dođe do boljih spoznaja o ulozi i dostojanstvu svećenika i u ovim našim vremenima u kojima svećeništvo prolazi kroz svojevrsne krize.

(Preuzeto s Portala Verbum: https://verbum.hr/dijalog-o-svecenistvu )