Novi naslovi

U jedinstvu, slobodi i ljubavi

Znanstveni zbornik radova »U jedinstvu, slobodi i ljubavi« povodom 25. obljetnice biskupske službe Želimira Puljića, zadarskoga nadbiskupa i predsjednika Hrvatske biskupske konferencije, priredio je mons. dr. Tomo Vukšić, vojni biskup u BiH. Nakon uvodnoga dijela i čestitke koju je papa Franjo uputio mons. Puljiću povodom 25. obljetnice njegova biskupstva, tumačenja nadbiskupova grba i gesla, knjiga od 527 stranica podijeljena je u tri cjeline. Prvi je dio posvećen životu i djelu nadbiskupa Puljića te donosi deset znanstvenih priloga koji obrađuju njegovo pastoralno, teološko, društveno, znanstveno, odgojno i spisateljsko djelovanje, njegov životopis i bibliografiju. Drugi dio knjige sastoji se od četrnaest priloga, također znanstvene naravi. Obrađuju različite teme koje nisu izravno povezane s nadbiskupovim djelovanjem: filozofske, teološke, povijesne, misiološke, književne i odgojne. Treći dio sadrži spomenarske priloge petorice autora koji su s mons. Puljićem u rodbinskoj vezi ili dugogodišnjim prijateljskim odnosima i sjećaju se odrastanja, upoznavanja, druženja, studiranja i suradnje s njim.

Svoje priloge u zborniku objavilo je petnaest biskupa, od kojih su petorica kardinali (Müller, Erdö, Eijk, Puljić, Bozanić), a među suradnicima je i više bivših nadbiskupovih studenata koje je on zaredio za svećenika. Izdavači su Zadarska nadbiskupija, Dubrovačka biskupija, Katolički bogoslovni fakultet u Sarajevu i Teološko-katehetski institut u Mostaru, gdje je mons. Puljić više godina bio profesor.